INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> najnowszy >> Żywia Leszkowicz-Baczyńska / Galeria aj-aj

Żywia Leszkowicz-Baczyńska / Galeria aj-aj
Zapraszamy na wernisaż wystawy Żywii Leszkowicz-Baczyńskiej 9 listopada (piątek) od 12:20 do 13:20. Na wystawie artystka zaprezentuje cykl grafik pt. „Struktury bliskiego dystansu”.

Żywia Leszkowicz-Baczyńska (ur. 5.04.1961 w Zielonej Górze). Skończyła socjologię na Wydziale Nauk Społecznych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tam też uzyskała doktorat z socjologii. Do 2013 roku pracowała na stanowisku adiunkta w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Aktualnie pracuje w Łużyckiej Szkole Wyższej im Benedykta Solfy w Żarach, na stanowisku adiunkta. W roku 2018 na terenie tejże szkoły założyła Galerię INCYDENT, której jest kuratorem.
W 2014 roku podjęła studia stacjonarne w Instytucie Sztuk Wizualnych na Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Realizowała specjalność w zakresie malarstwa w pracowni prowadzonej przez profesora Stanisława R. Kortykę. Jednocześnie kształciła się w pracowni grafiki warsztatowej prowadzonej przez profesora Piotra Szurka. Efektem tych działań był dyplom licencjacki z malarstwa, z aneksem z grafiki. Jego tytuł to „Procesualność i forma”, gdzie pojęcie procesualności odnosiło się do obrazów olejnych (sześć obrazów o wymiarach 110x140 cm) – ideą tych prac było z jednej strony zamknięcie czasu w formie, z drugiej natomiast eksperyment z kolorem czarnym, jego możliwościami oraz strukturą i gestem.
Z kolei pojęcie formy w odniesieniu do grafik (sześć grafik 80x100 cm) potraktowane zostało jako struktura. Stąd poszczególne prace noszą tytuł „Struktura bliskiego dystansu”. Chodziło tutaj o wskazanie, że forma jako struktura dalekiego dystansu składa się z niuansów, których dostrzeżenie jest możliwe tylko wtedy, gdy przyjmie się inną perspektywę poznania. Wówczas z pola widzenia znika forma na rzecz pomniejszych elementów, których struktura jest jakościowo czymś odmiennym aniżeli sama forma.

Obecnie studentka pierwszego roku studiów II stopnia (specjalność malarstwo) na kierunku Sztuki Wizualne w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

kuratorzy:
Maryna Mazur, Piotr Szurek

https://www.facebook.com/events/341926266566281/

 

 

Zmień na język polski Change language to English

Informator ISW WYSTAWA WYSTAWA

Plany zajęć


Instytut Sztuk Wizualnych
e-mail: Sekretariat@isw.uz.zgora.pl

tel. + 48 68 328 29 67
ul. Wiśniowa 10
65-517 Zielona Góra