INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> najnowszy >> Marek Sibinský / UNCERTAINTY

Marek Sibinský / UNCERTAINTY




W piątek 14 grudnia 2018 r. Galeria Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego przy al. Wojska Polskiego zaprasza na otwarcie wystawy dr hab. Marka Sibinskýego z Uniwersytetu Ostrawskiego w Czechach.

Artysta zaprezentuje prace z cyklu Uncertainty wykonane w technikach eksperymentalnych i serigrafii. Wystawie będzie towarzyszył wykład pt. „ International Serigraphy Symposium Ostrava” zakończony panelem dyskusyjnym dla studentów. Wernisaż wystawy o godz. 13.00.
Dr hab. Marek Sibinský zajmuje się grafiką i malarstwem, w swojej twórczości Wykorzystuje eksperymentalne techniki graficzne i najnowsze technologie druku cyfrowego (sitodruk i różne formy nadruku), które pojawiają się podczas procesu tworzenia. Pracuje cyklami. Interesuje się problemem komunikacji międzyludzkiej. Bada sens informacji i wpływ mediów na sektor życia zbiorowego.

Kuratorzy wystawy: dr Janina Wallis, kustosz dyplomowany i prof. Andrzej Bobrowski. Wystawę można zwiedzać do końca stycznia 2019 r. Serdecznie zapraszamy.

MAREK SIBINSKÝ
Marek Sibinský urodził się 20.01.1974 r. w Frydku-Mistku, Czechy. Maturę zdał w 1992 r. w średniej szkole artystyczno-przemysłowej w Brnie (specjalizacja malarstwo). W 1997 r. ukończył studium magisterskie na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Ostrawskiego (katedra twórczości plastycznej – pracownia wolnej i stosowanej grafiki prof. Eduarda Ovčáčka). W 2006 r. ukończył studium doktoranckie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, filia w Cieszynie, Wydział Artystyczny, Instytut Sztuki. W 2015 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych  na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, filia w Cieszynie, Wydział Artystyczny, Instytut Sztuki. Obecnie jest kierownikiem Katedry Grafiki i Rysunku Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Ostrawskiego.

 

 

 

Zmień na język polski Change language to English

Informator ISW WYSTAWA WYSTAWA

Plany zajęć


Instytut Sztuk Wizualnych
e-mail: Sekretariat@isw.uz.zgora.pl

tel. + 48 68 328 29 67
ul. Wiśniowa 10
65-517 Zielona Góra