INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> najnowszy >> Michał Tatarkiewicz / BEZ ZNIECZULENIA

Michał Tatarkiewicz / BEZ ZNIECZULENIA

W piątek 25 stycznia 2019 roku Galeria Grafiki Biblioteki Sztuki UZ przy ul. Wiśniowej zaprasza na wernisaż wystawy Michała Tatarkiewicza z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Autor zaprezentuje cykl tematyczny Bez znieczulenia wykonany w technice druku cyfrowego. Są to plakaty autorskie o formacie 100 x 70 cm. Wystawie towarzyszy wykład z prezentacją pt. „Bez znieczulenia. Referat odautorski” z panelem dyskusyjnym dla studentów. Wykład odbędzie się w Bibliotece Sztuki zaraz po otwarciu wystawy. Kuratorami wystawy są dr Janina Wallis, starszy kustosz dyplomowany oraz prof. Andrzej Bobrowski. Wystawę można zwiedzać do końca marca 2019 r. Serdecznie zapraszamy

Michał Tatarkiewicz jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny). W 2006 roku obronił pracę magisterską z wyróżnieniem na kierunku Grafika w Pracowni Litografii u prof. Stefana Ficnera. Od zakończenia studiów jest związany z macierzystą Uczelnią. W 2007 roku rozpoczął pracę na stanowisku laboranta w V Pracowni Grafiki i Offsetu. W latach 2017/2018 pełnił obowiązki asystenta w I Pracowni Grafiki - Wypukłodruku u prof. Andrzeja Bobrowskiego. Od 2017 roku prowadzi zajęcia z technik graficznych przy współpracy z dr Maksymilianem Skorwiderem na studiach niestacjonarnych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, kierunek Grafika, specjalność: projektowanie graficzne. W latach 2000-2001 studiował na kierunku Edukacja Artystyczna w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej w Zielonej Górze (obecnie Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego).

Zajmuje się grafiką, rysunkiem, plakatem i malarstwem.

Nagrody i wyróżnienia wybór:

2017 - Wyróżnienie za plakat w konkursie Taiwan International Graphic Design Award (TIGDA),
2013 - Laureat Grand Prix Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, Trzecie miejsce na Międzynarodowym Biennale Plakatu “BICeBe” w Boliwii, Wyróżnienie na Międzynarodowej Wystawie Satyrykon w Legnicy.
2012 - Nagroda za plakat na Global Biennale of Graphic Design w Moskwie, Nagroda za plakat do Filmów Dokumentalnych Off Cinema w Poznaniu.
2009 - Nominowany do nagrody na Międzynarodowej Wystawie Satyrykon w Legnicy,
2008 - Finalista polskiej części konkursu Henkel Art Award w Warszawie, Nominacja do głównej nagrody Henkel Art Award w Wiedniu.

Brał udział w licznych wystawach w Polsce, Niemczech, Chinach, Japonii, Danii, Czechach, Rumunii, USA, Rosji, Boliwii, Austrii.

Janina Wallis
 

Zmień na język polski Change language to English

Informator ISW WYSTAWA WYSTAWA

Plany zajęć


Instytut Sztuk Wizualnych
e-mail: Sekretariat@isw.uz.zgora.pl

tel. + 48 68 328 29 67
ul. Wiśniowa 10
65-517 Zielona Góra