INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> najnowszy >> Piotr Szurek / AUTOPORTRET

Piotr Szurek / AUTOPORTRETSerdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Piotra Szurka pt. "Autoportret", 19.06.2019 (środa), o godz. 13:30 w galerii INCYDENT, Łużycka Szkoła Wyższa, ul. Pszenna 2, Żary

Obsesyjne zainteresowanie własną twarzą może być przejawem narcyzmu, egocentryzmu, ostatecznie – utrwaloną manierą czy sposobem. Jednak gdy spojrzymy na grafiki i rysunki Piotra Szurka, uderza w nich szczerość i świeżość, upór, których nie można wyćwiczyć i które nie mogą pojawić się przez przypadek. Ich treścią nie jest twarz jako forma anatomiczna, nie jest komunikat o sobie, a sam przeżywany i przenoszony na papier akt twórczy, w którym gest artysty i ślad narzędzi, ślad chwili i przeżycia, emocji, lęków i niepokojów, są bez końca na nowo przepracowywane i utrwalane.

Maja Prus

Piotr Szurek ukończył PWSSP (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) w 1987. Zajmuje się grafiką, rysunkiem i malarstwem. Prezentował swoje prace na wielu wystawach indywidualnych, m.in. w Poznaniu, Paryżu, Luxemburgu, Brukseli, Nancy, Longwy, Charkowie, Wiesbaden, Ho Chi Minh City, oraz licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Laureat wielu prestiżowych nagród.

 

Zmień na język polski Change language to English

Informator ISW WYSTAWA WYSTAWA

Plany zajęć


Instytut Sztuk Wizualnych
e-mail: Sekretariat@isw.uz.zgora.pl

tel. + 48 68 328 29 67
ul. Wiśniowa 10
65-517 Zielona Góra