INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> najnowszy >> Magdalena Gryska / Skupienie i nerwowe układanki

Magdalena Gryska / Skupienie i nerwowe układanki
Zapraszamy na wernisaż Magdalena Gryska, Skupienie i nerwowe układanki, dnia 14.11. 2019, godz. 18:00, w Galerii ZPAP, ul . Św. Ducha w Toruniu.
wystawa czynna do 28 listopada 2019 r.

Utrata i odzyskiwanie jedności ze światem zestraja się w jeden rytm. Wszystko żyje, wszystko oddycha. Dostrzegając złożoność rzeczy można uczynić je bardziej rzeczywistymi. Działanie i jego brak układa się w pulsujący rytm przemian, jak odpływy i przypływy. Świat jest zestawem odejść i powrotów, nieustannej utraty równowagi i jej odzyskiwania. Gdyby nie te pulsacje, świat byłby doskonały. Bez napięć i konfliktów, bez niepewności. Nie byłoby miejsca na rozstrzygnięcia. Czas to niekończący się potok, ale to również czynnik porządkujący wzloty i upadki, sprzeczności i urzeczywistnienia.
Obrazy które maluję, pozwalają mi na obserwację myśli i uczuć, powodują efekt uspokojenia tła, wprowadzają mnie w dobrostan, z całą gamą przyjemnych stanów duszy i ciała. Są wskazówką dla przebudzenia i radości.
_____________________________________________________________________

Dyplom w zakresie malarstwa w 1994 w PWSSP (obecnie UAP) Poznań. W latach 1990-91 wolny słuchacz w École Nationale Superieure Des Beaux Arts, Paryż. Pracuje w Instytucie Sztuk Wizualnych, Wydział Artystyczny, UZ w Zielonej Górze, od roku 2010 na stanowisku profesora nadzwyczajnego gdzie prowadzi dyplomującą pracownię malarstwa. W latach 2003-2008 prowadziła Galerię Stara Winiarnia w Zielonej Górze. Obecnie prowadzi dyplomującą pracownię malarstwa. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i wideo. Kuratorka wielu wystaw problemowych, wystawa studentów i absolwentów uczelni artystycznych. Jest autorem około 60 wystaw indywidualnych i brała udział w około 100 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Dwukrotnie otrzymała nagrodę Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego I-go st. za osiągnięcia artystyczne
Ważniejsze wystawy indywidualne; Galeria BWA, Gorzów Wlkp., Galeria BWA, Sandomierz; Galeria MM, Chorzów; Galeria Napiórkowska, Warszawa; Galeria BWA, Legnica; Galeria BWA, Kalisz; Galeria Nowy Wiek, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra; Galeria Wieża Ciśnień, Konin; Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała; Galeria 261, ASP Łódź; Galeria Wozownia, Toruń; Bałtycka Galeria Sztuki, Słupsk; Muzeum ASP, Wrocław; Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta, Gorzów Wlkp.

więcej:
http://zpaptorun.pl/index.php/2019/11/04/zapowiedz-wystawy-magdalena-gryska-skupienie-i-nerwowe-ukladanki/?fbclid=IwAR0CVKEs9N845Kff8WPT6HA9NkILYD-kCjiKdNGzOJqot2CgaFvPMYhuFt4

Dokumentacja prac i wydarzeń:
www.instagram.com/magdalenagryska/
www.magdalenagryska.com
www.facebook.com/magdalenagryskartist

 

 

Zmień na język polski Change language to English

Informator ISW WYSTAWA WYSTAWA

Plany zajęć


Instytut Sztuk Wizualnych
e-mail: Sekretariat@isw.uz.zgora.pl

tel. + 48 68 328 29 67
ul. Wiśniowa 10
65-517 Zielona Góra