INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> najnowszy >> Radosław Czarkowski / COVERY ETC...

Radosław Czarkowski / COVERY ETC...

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Radosława Czarkowskiego COVERY ETC... w Galerii BWA w Gorzowie Wlkp. Otwarcie: 29.11, godz. 18:00. Wystawa czynna do 5.01.2020 r.

Covery etc. to tytuł wystawy, cyklów prac – obrazów i nie tylko, których zamierzeniem ma być odsłonięcie szerokiego potencjału znaczeń, które wydając się w pierwszym odbiorze jednoznacznymi, stają się przez interpretację odbiorcy niekonieczną oczywistością.
Artysta, wg koncepcji dzieła otwartego Umberto Eco, ‘żegna się’ ze swoim dziełem w momencie jego ukończenia, a dalszą jego kreacją ‘zajmuje się’ odbiorca. Proces twórczy trwa w odbiorze, wolnej interpretacji i późniejszym opisie widza.
Ten fakt wskazuje jak różnie potrafimy się znaleźć wobec pojedynczego zdarzenia, jak różni jesteśmy, jak wiele prawd nas otacza i jak bardzo możemy się mylić w autorytarnym przypisywaniu racji pojedynczej wartości.
Covery etc. to realizacja, którą chciałbym oddać do dyspozycji widza w całej rozciągłości poszukiwania nowych dla mnie prawd, prawd o zjawiskach i znaczeniach, które wydają mi się być znane. Jestem ciekaw innego postrzegania rzeczywistości, innych jakości. Jako artysta dokonuję prób interpretacji zjawisk powszechnie przyjętych za nienaruszalne, niezmienne. W tym kontekście chcę namówić innych do ‘ryzyka’ sądu, czasem wejścia na ‘kruchy lód’ i odkrycia, że jednej bezwzględnej wartości, która nami rządzi nie ma, a każda prawda winna być uszanowaną.

Radosław Czarkowski


Radosław Czarkowski – studiował w Poznaniu, dyplom obronił na Wydziale Malarstwa, Grafikii Rzeźby w PWSSP (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w 1992 roku. Od 1991 pracuje w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego na stanowisku prof. UZ. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, obiektem, instalacją. Swoje prace prezentował na wystawach w Polsce i za granicą.

 

 

Zmień na język polski Change language to English

Informator ISW WYSTAWA WYSTAWA

Plany zajęć


Instytut Sztuk Wizualnych
e-mail: Sekretariat@isw.uz.zgora.pl

tel. + 48 68 328 29 67
ul. Wiśniowa 10
65-517 Zielona Góra