INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> najnowszy >> Gratulujemy!

Gratulujemy!Izabela Sak – studentka malarstwa w Instytucie Sztuk Wizualnych Wydziału Artystycznego UZ– stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

26 lutego br. podczas posiedzenia Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego nastąpiło uroczyste przekazanie Stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe na rok akademicki 2019/2020. Wśród wyróżnionych stypendium Ministra znalazło się siedmioro studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym – już po raz drugi – studentka Instytutu Sztuk Wizualnych WA na kierunku malarstwo p. Izabela Sak.
Do 25 października br. do Ministerstwa wpłynęło 1106 wniosków o przyznanie stypendiów. Spośród 1087 wniosków spełniających warunki otrzymania stypendium – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyłonił grupę 488 studentów, którym przyznał stypendium. Studenci, którzy otrzymali stypendium, uzyskali co najmniej 9 pkt na 50 pkt. Stypendium jest wypłacane jednorazowo, a jego wysokość wynosi 17 000 zł.


Fot. Tomasz Gawałkiewicz ZAFF, Izabela Sak.

Izabela Sak rodowita  zielonogórzanka, studentka II roku studiów II stopnia kierunku malarstwo w Instytucie Sztuk Wizualnych UZ.

Nie wyobraża sobie życia bez malowania. Tworzy w technikach: akwarela, akryl. Jej prace powędrowały już do Szwecji, Francji, Belgii, Szwajcarii, Niemiec, USA i Portugalii. Jest uczestniczką plenerów malarskich w Polsce i za granicą. Bierze także udział w konkursach artystycznych. Zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Wariacje gotyckie”, Toruń 2018, otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym” Portret 2016”, Warszawa. Organizuje warsztaty malarskie dla dzieci i dorosłych. Ma na swoim koncie udział w blisko 60 wystawach indywidualnych i zbiorowych (Polska, Niemcy, Francja, Portugalia).
W ramach swoich studiów magisterskich i programu Erasmus + odbyła studia na Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Calas da Rainha w Portugalii ( 2019).
Obecnie jest w trakcie przygotowania pracy magisterskiej. Maluje cykl obrazów akrylowych (promotor dr hab. Magdalena Gryska, prof. UZ) i pisze część teoretyczną pracy dyplomowej pt. ,,Sztuka, a media społecznościowe” (promotor dr hab. Roman Sapeńko, prof. UZ).

Wolny czas lubi spędzać z rodziną na łonie natury. Lubi podróże, ale także spacery ze swoimi dwoma psami. Interesuje się również fotografią i uwielbia programy TV o urządzaniu i remontach domów oraz mieszkań.

(opracowano na podstawie serwisu informacyjnego UZ)

 

 

Zmień na język polski Change language to English

Informator ISW WYSTAWA WYSTAWA

Plany zajęć


Instytut Sztuk Wizualnych
e-mail: Sekretariat@isw.uz.zgora.pl

tel. + 48 68 328 29 67
ul. Wiśniowa 10
65-517 Zielona Góra