INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> najnowszy >> BIENNALE MAŁYCH FORM GRAFICZNYCH 2020

Wystawa on-line - 1.12. 2020
BIENNALE MAŁYCH FORM GRAFICZNYCH/ 2020 - OGRODY WYOBRAŹNI

Honorowy Patronat Konkursu: Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski

Pierwsza edycja cyklicznej imprezy artystycznej organizowanej przez Uniwersytet Zielonogórski/ Wydział Artystyczny, Instytut Sztuk Wizualnych, Katedra Projektowo - Artystyczna, kierunek Grafika

Biennale ma zasięg ogólnopolski i obejmuje konkurs oraz wystawę pokonkursową, która z powodu sytuacji pandemicznej jest formą prezentacji prac on-line na stronach: Wydziału Artystycznego: http://www.wa.uz.zgora.pl oraz Instytutu Sztuk Wizualnych: http://www.isw.uz.zgora.pl

Do konkursu zgłoszono grafiki zrealizowane w tradycyjnych technikach graficznych takich jak: linoryt, sucha igła, litografia oraz wydruki cyfrowe prac realizowanych z wykorzystaniem programów graficznych wektorowych i rastrowych jak i prace w technikach łączonych.
Konkurs dedykowany jest dla młodzieży w wieku 14 - 20 lat.

Wyciąg z protokołu posiedzenia Jury Biennale Małych Form Graficznych/2020, Ogrody Wyobraźni:
W trakcie obrad, w dniu 9. 11.2020 r., jurorzy ocenili 87 prac 63 autorów.
Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 40 prac 29 autorów.
Przyznano 3 nagrody regulaminowe o łącznej wartości 900 zł oraz 3 wyróżnienia honorowe:

I nagroda
Martyna Siergiej “Ogród wieczorny” - sucha igła
Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Zabrze

II nagroda
Marcel Sakowski cykl 3 prac: “Wizja”, “Dom”, “Ogród” - druk cyfrowy
Szkoła Podstawowa nr 107, Warszawa

III nagroda
Miron Mosurek “Podmorska podróż I”, “Podmorska podróż II” - litografia
Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych im. T. Kantora w Zespole Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej

Wyróżnienia honorowe:
Aleksandra Mikołajska - “Łabędzie” - linoryt, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
Wiktoria Fryźlewicz “Ptaki” - linoryt, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
Edyta Siwko “Bez granic” - druk cyfrowy, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju

Gratulujemy Laureatom konkursu oraz dziękujemy za wszystkie zgłoszone prace.
Kurator: dr Katarzyna Dziuba

Pełna lista nagrodzonych oraz werdykt jury [*.pdf]




I MIEJSCE Martyna Siergiej, Ogrod wieczorny, sucha igła 28x20 cm, 2020



II MIEJSCE Marcel Sakowski, cykl trzech prac, Dom, druk cyfrowy 29x16 cm 2020



II MIEJSCE Marcel Sakowski, cykl trzech prac, Wizja, druk cyfrowy 29x19 cm 2020



II MIEJSCE Marcel Sakowski, cykl trzech prac, Ogród, druk cyfrowy 29x19 cm 2020



III MIEJSCE, Miron Mosurek, Podmorska podróż I, litografia, 23x17 cm



III MIEJSCE, Miron Mosurek, Podmorska podróż II, litografia, 13x22 cm



WYRÓŻNIENIE HONOROWE, Aleksandra Mikołajska, Łabędzie, linoryt, 28x20 cm, 2020



WYRÓŻNIENIE HONOROWE, Wiktoria Fryzlewicz, Ptaki, linoryt, 20x28 cm, 2020



WYRÓŻNIENIE HONOROWE, Edyta Siwko, Bez granic, druk cyfrowy, 25x18 cm, 2020



Martyna Pisiewicz, Siła wyobraźni, druk cyfrowy, 18x25 cm, 2020



Maria Budzyk, Lotka, linoryt_17x10 cm, 2020



Kornelia Furca, Muzyk, linoryt, 12x18 cm, 2020



Dominika Sarniak, Pająki, linoryt, 27x20 cm, 2019



Dominika Sarniak, Aniol, linoryt, 16x19, 2020



Amelia Piętak, Wróżkowy świat, druk cyfrowy, 18x25 cm, 2020




Martyna Kulanin, Mój świat, druk cyfrowy, 18x25 cm, 2020



Michal Ciupak, Malowany świat, druk cyfrowy, 25x18 cm, 2020



Anna Zygmuntowicz, Zamek, linoryt, 20x15 cm, 2019



Izabela Jargilo, Przenikanie światów, druk cyfrowy, 18x25 cm, 2020



Oskar Filipiuk, Demon zła, druk cyfrowy, 20x28 cm



Natalia Zych, Przenikanie światów, druk cyfrowy, 25x18 cm



Bartłomiej Dąbrowski, Wyobraźnia, druk cyfrowy, 25x18 cm



Anna Slabon, Gimnastyczka, linoryt, 20x27 cm, 2020



Magdalena Szyszka, W innym świecie, druk cyfrowy, 18x25 cm, 2020



Berenika Gozdzik, Tramwaj, 28x20 cm, 2019



Gabriela Mos, Duch, linoryt, 14x20 cm, 2019



Oliwia Stawska, Ogrody wyobraźni, druk cyfrowy, 28x20 cm



Emilia Natkaniec, Wędkarz, druk cyfrowy, 20x28 cm, 2020



Mateusz Zbieranski, ORK, linoryt, 24x20 cm, 2018



Martyna Matusiak, Re-destrukcja I, druk cyfrowy, 20x27 cm, 2020



Martyna Matusiak, Re-destrukcja II, druk cyfrowy, 20x27 cm, 2020



Martyna Matusiak, Re-destrukcja III, druk cyfrowy, 20x27 cm, 2020



Aleksandra Mikolajska, Wieża, linoryt, 13x17 cm, 2020



Oliwia Nowicka, Jelen, druk cyfowy, 28x20 cm



Wiktoria Fryzlewicz, Piórko, linoryt, 20x28 cm



Maja Ostrowska, Wędrówka po wyobraźni I, druk cyfrowy 20x28 cm




Maja Ostrowska, Wędrówka po wyobraźni III, druk cyfrowy 20x28 cm



Maja Ostrowska, Wędrówka po wyobraźni II, druk cyfrowy 20x28 cm



Hanna Usouskaya, Anioł, 14x20 cm, 2020



Hanna Usouskaya, Japonka, 14x20 cm, 2020



 


Instytut Sztuk Wizualnych
e-mail: Sekretariat@isw.uz.zgora.pl

tel. + 48 68 328 29 67
ul. Wiśniowa 10
65-517 Zielona Góra