INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> najnowszy >> Agnieszka Gandurska

Zapraszamy na wystawę Agnieszki Gandurskiej, która w Galerii aj-aj zaprezentuje pracę pt. "Filtr". Wystawa zostanie pokazana w formie dokumentacji fotograficznej na stronie Galerii i Koła Naukowego Kwadrat. Wystawę będą mogli obejrzeć "na żywo" jedynie nieliczni...

Agnieszka Gandurska jest absolwentką Grafiki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyplom obroniła w Pracowni Sitodruku prof. Andrzeja Bobrowskiego. Aktualnie kontynuuje studia na UZ na kierunku Architektura Wnętrz.

Praca pt. „Filtr” opowiada o odmiennej, wykreowanej, zastępczej rzeczywistości. Porusza problem wpływu mediów na strukturę osobowości człowieka. Media stanowią dla współczesnego człowieka ważne źródło wiedzy o świecie, często ważniejsze niż kontakty i doświadczenia bezpośrednie. W tym właśnie znaczeniu są nieodzownym elementem życia społecznego. Media nie są tylko odzwierciedleniem rzeczywistości, ale kreują ją i tworzą jej imitacje. Tworzą rzeczywistość, której wytworem jest kultura upozorowana, gdzie rzeczywistość społeczna miesza się z medialną do granic rozpoznawalności, co może prowadzić do zaburzeń osobowości. Dochodzi do rozbieżności pomiędzy ''własnym ja'' i ''ja idealnym'' (wyobrażonym).

Agnieszka Gandurska

Kuratorzy wystawy: Piotr Szurek, Maryna Mazur
Organizatorzy: Galeria aj-aj, Koło Naukowe Kwadrat

 

Zmień na język polski Change language to English

Informator ISW WYSTAWA WYSTAWA

Plany zajęć


Instytut Sztuk Wizualnych
e-mail: Sekretariat@isw.uz.zgora.pl

tel. + 48 68 328 29 67
ul. Wiśniowa 10
65-517 Zielona Góra