INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Uwaga
Dzięki współpracy Lubuskiego Teatru z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu - Wydział Architektury Wnętrz i Scenografii w Pracowni Zjawisk Teatralnych oraz Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu i kadrą profesorską (profesor dr hab. Piotr Tetlak, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska i inni), młodzi artyści mieli możliwość pracy z profesjonalistami – aktorami, scenografami, reżyserami, kompozytorami.

1.
Zdumienie

Projekt dyplomowy studentki Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii Agaty Wali, w ramach współpracy Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Promotorem pracy i opiekunem artystycznym jest prof. dr hab. Piotr Tetlak. Przedmiotem projektu jest realizacja wideoklipu dyplomowego inspirowanego wierszem Wisławy Szymborskiej "Zdumienie". Wideoklip zakłada ujęcia kręcone w trzech różnorodnych, odrębnie zaprojektowanych scenografiach. Wizualizacje, treść oraz scenografia ma być nawiązaniem do dawnych tradycji tkackich, a także winiarskich naszego regionu. Surrealna przestrzeń i montaż wideoklipu odniesie się do kondycji współczesnego człowieka odciętego od natury, a szukającego w niej swoich korzeni. W projekcie wezmą udział aktorzy i tancerze.

2.
Wiły

Projekt dyplomowy studentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w ramach współpracy Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze z Wydziałem Teatru Tańca w Bytomiu, przygotowany przez tancerzy-studentów pod okiem studenta - choreografa. Spektakl w konwencji teatru tańca powstanie w ramach tematu dyplomowego Lidii Stachowskiej z Pracowni Zjawisk Teatralnych. Promotorem pracy jest prof. dr hab. Piotr Tetlak. Inspiracją dla projektu kostiumów i scenografii jest mitologia słowiańska. Projekt będzie realizowany w warunkach sceny profesjonalnej pod okiem doświadczonych artystów - opiekunów.

3.
Zaświaty

Projekt dyplomowy studentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w ramach współpracy Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze z Wydziałem Teatru Tańca w Bytomiu, przygotowany przez tancerzy-studentów pod okiem studenta - choreografa. Spektakl taneczny powstanie w ramach tematu dyplomowego Natalii Kranz z Pracowni Zjawisk Teatralnych: świadomość miejsca. Inspiracją do powstania scenografii i spektaklu jest najnowsza powieść zielonogórskiego pisarza Krzysztofa Fedorowicza „Zaświaty”. Powieść wydobywa na jaw zapomniane, bolesne i ukryte tajemnice Zielonej Góry i jej okolic, powiązane w głównej mierze z tutejszymi tradycjami winiarskimi. Spektakl zostanie przygotowany przez studentów tancerzy pod okiem studenta choreografa. Promotorem pracy jest prof. dr hab. Piotr Tetlak. Opiekunami merytorycznymi projektu będą ponadto inni doświadczeni artyści.


Premiera tych trzech etiud odbędzie się:

w piątek 26 listopada 2021 r. godz. 19.00 Sala Kameralna Lubuskiego Teatru,
kolejne pokazy w sobotę 2 listopada 2021 r. o godz. 16.00 oraz w niedzielę o godzinie 16.00.

W kasie teatru będą pozostawione darmowe zaproszenia dla wszystkich chętnych.