INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> Koło Naukowe Projektowe
KOŁO NAUKOWE PROJEKTOWE


Koło Naukowe Studentów „Koło Projektowe” Uniwersytetu Zielonogórskiego od 2012 roku realizuje projekty badawcze i warsztatowe we współpracy z firmami, organizacjami oraz studenckimi kołami naukowymi z Polski i z zagranicy.
Program działań zawiera interdyscyplinarne projekty - od inwentaryzacji w plenerze i badań terenowych po zespołowy design, wyjazdy i wizyty w zakładach produkcyjnych. Ogólnie angażujemy się w szeroko pojętą kreację projektową. Dzięki temu uczymy się pracy zespołowej i nawiązujemy nowe znajomości i przyjaźnie.
W czterech edycjach warsztatów plenerowych, w latach 2012-2015, współuczestniczyliśmy w badaniach architektury olęderskiej w Powiecie Nowotomyskim, co zaowocowało wystawami lokalnymi, udziałem w konferencjach i współpracą z instytucjami kultury oraz uczelniami: ASP Łódź, UAP Poznań, ASP Warszawa, ASP Gdańsk.
Na terenie UZ organizowaliśmy dwie edycje warsztatów projektowych „DESIGN plus PRZEMYSŁ” organizowanych we współpracy w Mikomax Smart Office i uczelniami: ASP Łódź, UAP Poznań, ASP Warszawa. W ramach wygranych konkursów Klubu Radnych Zielonej Góry, mieliśmy okazję zrealizować warsztaty „PLAN design” na terenie Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze z/s w Ochli oraz projekt „ENKLAWA” dotyczący terenów Osiedla Słonecznego w Zielonej Górze. Współpracujemy też z młodzieżą lubuskich szkół.
Uzupełnieniem większych projektów są wyjazdy, wycieczki i udział w wystawach, takich jak Arena Design. Wyjeżdżaliśmy do Uniejowa, Dłużewa, Mniszek koło Międzychodu i innych ośrodków plenerowych, aby zespołowo realizować zadania projektowe w terenie.
Relacje z ostatnich wydarzeń i działań studentów kierunku Architektura Wnętrz umieszczamy na FC: https://www.facebook.com/ArchitekturaWnetrzZielonaGora/

Inicjatorem i pierwszym opiekunem Koła Projektowego był dr hab. Piotr Szwiec, prof. ndzw.
Obecny opiekun merytoryczny: mgr Joanna Legierska-Dutczak

Jesteś kreatywnym studentem kierunków projektowych, takich jak Architektura Wnętrz, Architektura, Grafika, Sztuki Wizualne i inne. Zapraszamy do współpracy!
Kontakt: https://www.facebook.com/ArchitekturaWnetrzZielonaGora/