ZNAJDŹ NAS!TYLKO DOBRE LINKI 

 

 

 

 

 

O Galerii PWW...

Galeria mieści się w kolebkowo sklepionej piwnicy budynku przy ulicy Wrocławskiej 7 w Zielonej Górze (dawne piwnice na wino, przy zielonogórskim Wzgórzu Winnym). Wnętrze, pomimo surowego charakteru, a może właśnie dzięki niemu, stanowi ciekawą przestrzeń do różnorodnych prezentacji - zarówno klasycznych dzieł sztuki, jak i wszelkich przejawów sztuki nowej i najnowszej.

Koło Naukowe Pracownia Wolnego Wyboru powstało pod koniec 2003 roku, z inicjatywy studentów Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Studencka aktywność ma charakter egoistyczny- autopromocyjny- oraz altruistyczny- spowodowany koniecznością wskrzeszenia przestrzeni wystawienniczej, na potrzeby aktywnej działalności studentów Katedry Sztuki i Kultury Plastycznej oraz Instytutu Sztuk Pięknych.

plan galerii


O nas...


Galeria jest/ma być miejscem spotkań i wymiany. Spotkań nie tylko w wąskim gronie zielonogórskiego środowiska akademickiego. Zapraszamy przede wszystkim młodych polskich artystów spoza naszego regionu, chcemy nawiązać trwały kontakt z tzw. resztą świata działający w obie strony. To także współpraca z twórcami z innych niż sztuki plastyczne rejonów, od muzyki po słowo pisane, prezentacja dokonań studentów oraz doświadczonych twórców. Chcielibyśmy również, aby nasza działalność nie była kojarzona tylko i wyłącznie z wnętrzem galerii, dlatego podejmujemy inicjatywy wyjścia w miasto - poprzez prezentacje w przestrzeni publicznej. Naszym pragnieniem jest stworzenie nie tylko centrum skupiającego artystów i ich kilku wiernych satelitów, ale miejsca żywego, otwartego na współczesne konteksty działań artystycznych. W naszym mieście rodzą się nowe, ciekawe zjawiska z różnych obszarów kultury, są też ludzie, którzy chcą w nich aktywnie uczestniczyć. Zaangażowanie studentów Wydziału Artystycznego UZ daje nam możliwość stworzenia stałego miejsca sztuki w Zielonej Górze. Zapraszamy!

Anna Sikorska

Karolina Spiak, fragment pracy dyplomowej "Pamiętniki, notatniki", technika własna, 2007
Karolina Spiak, fragment pracy dyplomowej "Pamiętniki, notatniki", technika własna, 2007
[kliknij na obraz, aby powiększyć
]

__________________________________________________________________________________________________ Koło Naukowe PWW przy Katedrze Sztuki i Kultury Plastycznej Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego